novinky

Meryl....

5. ledna 2010 v 19:50 | b


Během posledního roku byla v kinech nepřehlédnutelná. Zastínila i kolegyně o dvě generace mladší. Předvedla nám, že i v šedesáti může být žena na vrcholu kariéry .

V Hollywoodu donedávna platilo, že herečka přes čtyřiceet je dáma za zenitem, pro kterou se jen málokdy najde zajímavá role. Obvykle se musí spokojit s vedlejšími úlohami hodných maminek, komických tetiček či bizarních sousedek. Jenže Meryl Streep nedávno oslavila šedesátku a filmové nabídky se jí jen hrnou. Při nadcházejícím vyhlašování Zlatých Glóbů navíc bude mít hned dvě želízka v ohni: byla nominována na cenu pro nejlepší herečku za hlavní roli ve filmu Julie a Julia (kde si zahrála proslulou autorku kuchařek Julii Child) a za romantickou komedii Nějak se to komplikuje, v níž brilantně zahrála padesátnici, která musí zvolit mezi dvěma nápadníky.
Meryl Streep tak nejen pokořila další rekord (celkem má na kontě už 25 nominací na Zlaté Glóby), ale - což je důležitější - zasloužila se o revoluční posun v celém filmovém průmyslu. Producenti v čele velkých studií totiž donedávna neochvějně tvrdili, že příběhy žen středního a staršího věku nikoho nezajímají a že diváci na ně nebudou chodit. A právě Meryl Streep (spolu s hrdinkami filmového Sexu ve městě) to dokázala změnit svým účinkováním v superúspěšných filmech jako Ďábel nosí Pradu, kde si zahrála vskutku ďábelskou šéfku módního časopisu a v muzikálu Mamma Mia!, v němž v rytmu písniček od Abby hrála bohémskou matku dcery na vdávání. Ostatně sama Meryl Streep se díky těmto filmům stala třetí nejlépe placenou herečkou světa, hned po Jennifer Aniston a Angelině Jolie (což v řeči Hollywoodu znamená, že producenti se chytili za nos a příběhy starších žen jsou momentálně vyvažovány zlatem).

Nezapomeňte!!!

31. prosince 2009 v 13:44 | b

...Ahojik...nezapomeňte se dneska v 14:25 koukat jak vznikl film Mamma mia!!!je to na dvojce.

Meryl se bojí.....

29. prosince 2009 v 16:14 | b

Meryl Streep - 'bojí se dceřiny svatby'


Meryl Streep odhalila, že má strach z připravovaného svatebního dne svojí dcery. Hvězda filmu 'It's Complicated', která má dceru Mamie Gummer s manželem Donem, řekla že "není připravena" dát svoje dítě pryč, navzdory sympatiím k budoucímu zeti.
"Má nejstarší dcera...Nejsem připravena, ale Benjamina Walkera mám opravdu ráda. Je to vzrušující" cituje Meryl Daily Star.
Mamie a Benjamin se zasnoubili letos v říjnu, po osmnácti měsíčním vztahu

16th Annual SAG Awards-nomination

21. prosince 2009 v 22:03 | b

Meryl dostala nominaci v kategorii 'Nejlepší herečka v hlavní roli'.

• Sandra Bullock, The Blind Side
• Helen Mirren, The Last Station
• Carey Mulligan, An Education
• Gabourey Sidibe, Precious
Meryl Streep, Julie & Julia

Meryl bude natáčet dva nové filmy!!!

21. prosince 2009 v 19:31 | b


Meryl bude natáčet v roce 2010 dva nové filmy, ale nebudou to žádné komedie ani romantika, bude to drama a historický film ale Meryl bude hrát s pěkným obsazením....


Ice at the Bottom of the World

Drama
2010
Film:

Snímek pojednává o kapitánovi námořních sil odhánějících do důchodu, který se po rocích vrácí domů do Chesapeake Bay, kde si jeho dlouhoročná nepřítomnost vybrala daň na jeho rodině...


Dirty Tricks


Drama / Historický
USA, 2010
Film:

ještě se neví...:(

Meryl a Charles!!!

21. prosince 2009 v 19:27 | b
Ahoj na stránce blesk.cz jsem našla článek, že Meryl byla zamilovaná do prince Charlese a tady článek z Blesku....

Hollywoodská herečka Meryl Streep (60) se přiznala k tomu, že byla zamilovaná do prince Charlese (60). Jako malá dívka si plánovala královskou budoucnost po jeho boku!


Populární herečka si prince Charlese chtěla vzít!
"Když jsem byla malá, chtěla jsem být princeznou a vzít si Charlese," řekla Streep v rozhovoru pro časopis Femalefirst. Nakonec se však stala ženou někoho úplně jiného, umělce Dona Gummera, a Charles si vzal princeznu Dianu a později Camillu Parkes Bowles

Meryl Streep se se synem britské královny později skutečně setkala. A to dokonce několikrát! To už však byla hollywoodskou hvězdou a na svůj dětský sen se dívala s nadhledem.
Charlesovi o něm dokonce pověděla. Co jí na to řekl? Prý, že je mu líto, že to nevyšlo!

2.zlatý glób???

21. prosince 2009 v 19:23 | b


Ahoj lidi, Meryl byla nominovaná na 2 Zlatý Globusy a to:

Nejlepší herečka - Muzikál nebo Komedie

Sandra Bullock - The Proposal
Marion Cotillard - Nine
Julia Roberts - Duplicity
Meryl Streep - It's Complicated
Meryl Streep - Julie & Julia

Nejlepší film - Muzikál nebo Komedie

(500) Days Of Summer
The Hangover
It's Complicated
Julie & Julia
Nine

Nejlepší animovaný film

Cloudy With A Chance Of Meatballs
Coraline
Fantastic Mr. Fox
The Princess And The Frog
Up

Meryl je třetí!!!

15. prosince 2009 v 17:46 | b


Meryl je třetí nejvíc placená herečka

1. Angelina Jolie ($27 million)
2. Jennifer Aniston ($25 million)
3. Meryl Streep ($24 million)
4. Sarah Jessica Parker ($23 million)
5. Cameron Diaz ($20 million)
6. Sandra Bullock ($15 million)
7. Reese Witherspoon ($15 million)

novinky

20. listopadu 2009 v 10:05 | bVe Varech houstne atmosféra a neustávají spekulace, která světová hvězda ozdobí závěrečný ceremoniál.
'
Z obav, že by došlo ke stejnému fiasku, jako v případě filmových hvězd, které slíbily svoji účast na MFF ve Varech, a pak nepřijely, tají organizátoři festivalu až do poslední možné chvilky, jaká světová celebrita přijede na zítřejší závěrečný ceremoniál.

Na hosty má Mezinárodní filmový festival smůlu jako málokdo. Naštěstí si to již organizační tým uvědomil a přestal se dopředu chvástat, kolik hvězd se na náš malý český festival strašně těší. Informace o jejich slibované návštěvě vypouští od dob, kdy ho trapně vypekl Sean Connery, velmi opatrně. Prakticky po jednom či dvou jménech.

Mezi novináři se ale už od okamžiku, kdy festival odstartoval, objevovaly nejrůznější spekulace koho si Bartoška drží v záloze jako eso. A my to víme.

Ve hře jsou dvě jména. George Clooney. "Tak to by byla fakt bomba", říkají na možnou účast největšího filmového fešáka současnosti shodně návštěvníci MFF.

Ale mnohem pravděpodobnější je účast slavné, krásné a oduševnělé Meryl Streep. Hraje v současném světovém filmovém trháku, kterým je adaptace muzikálu Mamma Mia! Právě ten bude uveden na závěrečném slavnostním večeru, poté, co budou uděleny hlavní festivalové ceny filmům, které usilují o Křišťálový glóbus v soutěži.

Ale i bez případné účasti fantastické Meryl Streep bude závěrečný film dostatečně skvělou tečkou za festivalem. Okouzlující muzikál už vidělo přes třicet milionů diváků. Na jeho švédskou premiéru se dokonce po více než dvaceti letech dala dohromady skupina ABBA. Ta by se taky ve Varech hodila, no ne?S velkým zklamáním Vám jako první oznamuji, že Meryl Streep nezískala třetího Oscara. Získala ho další jasná favoritka Kate Winslet.... po šesté nominaci na Oscara se konečně dočkala.

Tady Vám přináším zatím fotenku z oskaru 2009Meryl tam vypadá bombově!!!!!!!!
Meryl Streepová, 59 let (neboli těsně před životním jubileem). Dva Oscary, patnáct nominací, poslední Oscar před více než čtvrtstoletím. Na Zlatých glóbech byla letos pouze nominovaná, soutěží s dramatem J. P. Shanleye Pochyby, za které dostala i cenu od herecké akademie Screen Actors Guild Award (SAG). Málokdo si ovšem letos nevzpomene, že s bezmála šesti křížky na krku dokázala roztančit kina v letním hitu Mamma Mia!

Kate Winsletová, 34 let. Žádný Oscar, šest nominací, naposledy v roce 2006 (Jako malé děti). Na Zlatých glóbech ukořistila hned dvě sošky najednou: dostala je za Předčítače (ovšem v kategorii vedlejší ženská role) i za film svého manžela Sama Mendese Nouzový východ (ten ovšem v oscarovém boji vůbec neprorazil). Předčítač jí vynesl i zmíněnou hereckou cenu (SAG).
Kdybychom vycházeli ze statistik, má vítězství v kapse Streepová. Podíváme-li se totiž do historie, našlo by se deset ze čtrnácti ročníků, v níž hlavního ženského Oscara vyhrála právě vítězka SAG. Letos jsou však vítězky dvě a to, že producenti v případě Oscarů prohodili kategorie a Winsletovou tak postavili proti Streepové, zamotalo hlavu nejen bookmakerům či kritikům, ale i samotné akademii.
Meryl by se měla objevit jako guest star v některé z nadcházejících epizod. Tuto možnost jí údajně nabídl Alec Baldwin na předávání cen Screen Actors Guild. Kromě Meryl Streep by se měla objevit také Patti Lupone, uznávaná divadelní herečka.

Dále bylo oznámeno, kolik bude mít aktuální řada epizod. Bude jich 22 a ta poslední se bude vysílat 7. května.

Takže abych prozatím shrnula ceny Meryl Streep....

Víme, že do konce roku 2008 byla:
14-krát byla nominovaná na Oscara
11-krát za najlepší herečku a 3-krát za herečku ve vedlejší roli a 22-krát na Zlatý Glóbus
Zatím získala 2 Oscary a 6 Zlatých Glóbů
A také na konci roku 2008 zvítězila (za film Mamma Mia!) v National Movie Awards' 08

A co letos????
Letos je skoro na všechny ceny nominována se silnou konkurencí jako je Angelina Jolie nebo Kate Winslet.

Letos byla:
2-krát (Doubt a Mamma Mia!) nominována na Zlatý Glóbus, ale ani jeden nezískala
po 15. byla nominována za film Doubt na Oscara - vyhlášení proběhne 22.2.09
Získala prestižní cenu Actors Guild Award za film Doubt
A dále získala cenu Receives Donostia Award22.1.2009 se konala nominace na Oscara 2009!!! Jsem moc ráda, že Vám mohu oznámit úžasnou zprávu!!! Meryl Streep byla nominována za film Doubt. V kategorii o nejlepší herečku soutěží společně s dvojnásobnou vítězkou Zlatých Glóbů Kate Winslet.... doufám že královnou večera se tentokrát místo ní stane Meryl

Zlaté glóby 2009

Nejlepší herečka - drama


Kate Winslet (Nouzový východ) - Velmi dobrá herečka, ale přála jsem to Meryl :-(


Nejlepší film - komedie nebo muzikál


Vicky Cristina Barcelona - Bohužel vyhrál tento film :-( Mamma Mia! zůstala bez ocenění

Nejlepší herečka - komedie nebo muzikál


Sally Hawkins (Happy-Go-Lucky) - Bohužel tato herečka vyhrála, ač všichni víme, že to měla být právě Meryl :-(

 
 

Reklama