Bulvár,magazíny,noviny

Dcera hraje Merylinu starší dceru...

13. května 2010 v 17:09 | b

SERIÁL: Slavné matky a jejich dcery. Někdy je podoba ohromující. O to hůř se pak žije ve stínu rodiče. Mamie Gummer, dcera oscarové herečky Meryl Streep, ale nikdy tento problém neměla. Matku následuje i v kariéře. Meryl ji podporuje. Ve filmu Dům duchů dceru dokonce nechala ztvárnit starší sestru své postavy…

Už od chvíle, kdy se narodila, se Mamie nestala jen biologickou dcerou Meryl, ale i filmovou. Jako batole ztělesnila dítě Streep a Jacka Nicolsona ve filmu Hořkost. A nebylo to naposledy. Pro filmové producenty je požehnáním. Ze slavné Meryl nemusí během retrospektivního filmu dělat dvacítku. Je tu biologická kopie, krásná Mamie, jež maskérům a digitálním technikům ušetří práci.

Stejný blond odstín vlasů, obočí. Výrazný nos a identické rty. Klenuté lícní kosti s mimickými vráskami kolem úst. Jen tvar očí, které má dcera trochu menší a obočí, jež je rovnější, dává tušit, co z podoby zdědila po otci. Matka a dcera ale nesdílí jen podobné rysy. Mají i stejný minimalistický vkus. O to víc je podoba někdy až matoucí. Kdyby je nedělila jedna generace, téměř by vypadaly jako dvojčata.

Meryl Streep se zůčastní Mike Nichol's AFI tribute

30. dubna 2010 v 14:51 | b

Meryl Streep se zúčastní Mike Nichol's AFI tributeNejlepší umělci zábavy a komunity se sejdou 10. června 2010 jako AFI představující 38. AFI Život Achievement Award - nejvyšší úznání za filmovou kariéru - na uznávaného režiséra Mike Nicholse. Svou účast potvrdilo již 25 umělců z fimové a televizní branže: Amy Adams, Warren Beatty, Annette Bening, Candice Bergen, Cher, Nora Ephron, Harrison Ford, Whoopi Goldberg, Tom Hanks, Dustin Hoffman, Philip Seymour Hoffman, Shirley MacLaine, Steve Martin, Elaine May, Jack Nicholson, Al Pacino, Mary-Louise Parker, Natalie Portman, Robert Redford, Julia Roberts, Meryl Streep, Elizabeth Taylor, Emma Thompson, Sigourney Weaver a Robin Williams.

Zdroj: simplystreep.com

Bulvár,magazíny,noviny

19. listopadu 2009 v 17:07 | b

Dcera Streepové Grace dostala první velkou hereckou roliLOS ANGELES - Třiadvacetiletá dcera slavné herečky Meryl Streepové Grace Gummerová bude hrdinkou televizního seriálu pojednávajícím o životě dětí hollywoodských hvězd. Pro Grace je to první velká herecká role.

Gummerová v seriálu nazvaném Gigantic z losangeleského prostředí, který bude vysílat americký televizní kanál TeenNick, ztvární dospívající dceru dvou celebrit. V seriálu se objeví i devatenáctiletá Gia, jejímž otcem je herec Joe Mantegna a která vyrostla v Los Angeles.

Premiéra seriálu na kanálu TeenNick, jenž se orientuje na mládež, je plánována na začátek roku 2010.
"Naši diváci milují celebrity a popkulturu a Gigantic jim dá výjimečnou příležitosti nahlédnout z perspektivy teenagerů do světa, který mají jinak možnost vidět jen vzácně," uvedla Marjorie Cohnová, výkonná viceprezidentka televize Nickelodeon, které kanál TeenNick patří.

Gummerová je třetím ze čtyř dětí, které držitelka filmového Oscara Streepová porodila svému manželovi, sochaři Donu Gummerovi. Streepová, která žije v New Yorku, se snaží držet své děti stranou zájmu médií, její dcera Grace se ale již v listopadu 2008 objevila na newyorské divadelní scéně v černé komedii The Sexual Neuroses of Our Parents (Sexuální neurózy našich rodičů).

Její starší sestra, šestadvacetiletá Mamie Gummerová, dostala menší role v letošním snímku Zažít Woodstock a v seriálu HBO o druhém prezidentovi Spojených států Johnu Adamsovi.

Ráda jím, ale vařením bych se neuživila


Osm kilo navíc. To je cena za roli slavné americké kuchařky, kterou si oscarová herečka zahrála v nové komedii Julie a Julia. Ale ani ta ji neinspirovala k tomu, aby se u plotny cítila jako doma. "Strašně ráda jím, ale k smrti nerada vařím," přiznává právě šedesátiletá Meryl Streepová.

Římský filmový festival láká řadu hvězd, porotu povede Miloš Forman


Hollywoodské hvězdy světového formátu jako George Clooney, Colin Farrell, Richard Gere, Anthony Hopkins, Meryl Streep či Paz Vega plus Miloš Forman jako předseda poroty ozdobí svou účastí čtvrtý ročník mezinárodního filmového festivalu v Římě.


Na filmovém festivale v Římě ocení Meryl Streep!


Hollywoodská herečka Meryl Streep si na letošním mezinárodním filmovém festivale v Římě převezme ocenění za celoživotní dílo. Jak informovali organizátoři, herečka dostane na festivale, který se bude ...
BRATISLAVA 1. května (WEBNOVINY) - Hollywoodská herečka Meryl Streep si na letošním mezinárodním filmovém festivale v Římě převezme ocenění za celoživotní dílo. Jak informovali organizátoři, herečka dostane na festivale, který se bude konat od 15. do 23. října, Golden Marc'Aurelio Acting Award. Meryl Streep, která tento rok v červnu oslaví šedesátku, je najčastější nominovanou herečkou v historii udělování Oscarů. Tento rok si na svoje konto připsala už patnáctou nominaci, přičemž dvě Ceny Akademie získala -první v roce 1980 za drama Kramerová verzus Kramer (1979) a druhý v roce 1983 za romantické drama Sophiina volba (1982). V roce 2008 se představila najprve v muzikálu Mamma Mia! a koncem roku v Pochybách.
//

Festivalové porotě, v které zasedne například taliánský režisér Gabriel Muccino nebo architektka Gae Aulenti, bude předsedat dvojnásobný držitel Oscara Miloš Forman. Sedmasedmdesátiletý režisér českého původu získal Ceny Akademie v roce 1976 za adaptaci románu Kena Keseyho Přelet nad kukačím hnízdem (1975) a v roce 1985 za životopisné drama Amadeus (1984). Místo kritiků, jako v předcházejících ročnících, tento rok do poroty zasadnou osobnosti filmu a umění.Meryl Streep v magazínu dnes!


Tento článek je z magazínu dnes, který je právě na novinových stáncích!!!!!

Nikdo nemá tolik nominací na Oscara. Nikdo jich taky tolik nepromarnil: z patnácti proměnila Meryl Streepová jen dvě, a to už je to víc než čtvrtstoletí. Nevypadá však, že by ji to trápilo, u rozhovoru si dokonce občas zpívala.


Meryl Streep si vycpávala podprsenku papírovými utěrkami!


Herečka Meryl Streep se prý vůbec nediví svým mladším kolegyním, že si nechávají zvětšit prsa. Když začínala u filmu ona, cpala si do podprsenky papírové utěrky!

To proto, aby její hrudník vypadal vnadněji a ona získala touženou roli. Dnes už si může uznávaná devětapadesátiletá hvězda podobné pomůcky odpustit.

"Podváděla jsem, abych získala roli. Poprvé to bylo ještě na Broadwayi před řadou let. Před zkouškou jsem si vycpala košíčky své podprsenky 32DD (70F) papírovými utěrkami. A získala roli! A udělala jsem to znova před režisérem Sydneym Pollackem pro roli ve filmu Vzpomínky na Afriku. Slyšela jsem totiž, že si myslí, že nejsem pro tu roli dost sexy, tak jsem si je zase vycpala," přiznává dnes Meryl.

Velmi si naopak pochvalovala roli jeptišky ve filmu Pochyby, protože v roli musela vypadat nežensky, bez make-upu a přehnané péče o účes.

"Na této roli bylo skutečně osvobozující, že jsem odhodila vše, při čem žena normálně promrhá spoustu času každého dne, tedy řešení toho, co si obléct, jak vypadají vlasy a jak obličej," tvrdí patnáctkrát na Oscara nominovaná a dvěma Oscary ověnčená herečka.

Herecká veteránka přiznala v jednom z rozhlasových rozhovorů, že se dlouhá léta zbytečně trápila kvůli své postavě.

Meryl Streep (59) prý teprve na stará kolena pochopila, že i když nikdy nebude mít takové sexy křivky jako Pamela Anderson, ani super dlouhé nohy jako Naomi Campbell, tak že může být se svou postavou dokonale spokojena.

"Bývaly doby, kdy jsem cvičila jak šílenec, hladověla do umdlení a stejně jsem nebyla spokojená s tím, jak vypadám," přiznala nestárnoucí herečka, které otevřely oči její věčně nespokojené dcery. "Během jejich dospívání jsem byla nucena neustále poslouchat, jak naříkají nad svými neexistujícími tukovými faldíky. A pak mi to došlo. Člověk nebude nikdy spokojený se svou postavou, pokud nebude sám chtít, ani kdyby vypadal jako Miss World," vysvětlila svou teorii Streep s tím, že od té doby už na sobě chyby nehledá a je ráda, že vypadá ještě i v šedesáti letech docela k světu.

Zázrak jménem Meryl Streep


Je držitelkou světového rekordu: ve čtvrtek byla už popatnácté nominována na Oscara, tentokrát za film Pochyby. Meryl Streep (59) to ale nestačí. Těsně před důchodem se stala jednou z nejvýdělečnějších filmových hvězd!


Meryl Streep - herecká hvězdy kdysi roztleskávala a vyhrála Miss
Filmoví kritici ji považují za jednu z najlepších žijících filmových hereček. Celým jménem Meryl Louise Streep (59) i napříč drobným kariérním přepadem září na filmovém plátně dodnes. Talent prokazuje nejen jako herečka, ale i matka, manželka i producentka.

Pár zajímavostí:
  1. Narodila se v malém americkém městě Summit ve státě New Jersey. S manželem Donem Gummerem, který je sochař, spolu vychovávají čtyři děti.
  2. Má vynikající herecké vzdělání z univerzity v Yale. Původně se ovšem přihlásila na studium práva, ale v den přijímaček zaspala, považovala to za znamení osudu, že se má věnovat něčemu jinému. Herectví.
  3. Její herecká kariéra se začala raketovým startem. Hned v druhém filmu Lovec jelemů získala svoji první nomináci na Oscara. V tomto filmu si zahrál i její snoubenec John Cazale, který zanedlouho podlehl rakovině kostí.
  4. Během studia na střední škole sa věnovala různým aktivitám. Tancovala jako roztleskávačka, přividělávala si jako číšnice a na školním plese ji dokonce zvolili za královnu krásy.
  5. Paradoxně ji producent filmu King Kong z roku 1976 Dino de Laurentis odmítl obsadit z důvodu, že je příliš ošklivá.
  6. Vztah k umění má vybudovaný od dětství. Už jako 12-letá se věnovala opernímu zpěvu, ve kterém ji vydatně podporovali oba její rodiče. Otec miloval hru na klavír a máma zpěv. Všechny zkušenosti zužitkovala i v přípravě na film Hudba mého srdce, pro který se naučila hrát na violončelo za osm týdnů.
  7. Je rekordmankou v nominácích na prestižní ceny. 15-krát byla nominovaná na Oscara, 11-krát za najlepší herečku a 3-krát za herečku ve vedlejší roli a 22-krát na Zlatý Glóbus. Zatím získala 2 Oscary a 6 Zlatých Glóbů.
  8. Ve filmu Ten večer z roku 2007 si spolu se svou dcerou Mamie Gummerovou zahrála tu samou postavu Lily. Samozřejmě, každá ji stvárnila v jiném období jejího života.
  9. Svého prvního Oscara za film Kramerová versus Kramer se jí podařilo zapomenout na toaletě na party po udělování Oscarů.


Bible? Blábol, říká jeptiška Meryl Streep


Dva týdny po Zlatých glóbech, kde jí cenu za herecký výkon "vyfoukla" Kate Winslet, dorazila Meryl Streep do Paříže představit žhavého favorita na Oscara - film Pochyby Johna Patricka Shanleyho, s nímž po světových soutěžích sbírá jednu nominaci za druhou. Streepová v něm hraje řádovou sestru.

"Mám se báječně. Natočila jsem úžasný film a do toho pořád ještě neustala mánie kolem Mamma Mia!, i proto si tu s vámi můžu radostně pozpěvovat," smála se herečka a pohotově "vystřihla" pár taktů titulní písně muzikálu.
S povděkem přijala i dar švédského žurnalisty od jisté švédské návrhářky. "No to je paráda, její náušnice jsem měla na londýnském ceremoniálu, tak tohle využiju třeba na festivalu v Berlíně," zajásala a hned se ptala po dalších pozornostech. "Nikdo nic? Tak to se příště musíte polepšit," dobírala si zástupce médií.

Film, který odborníci označují za žhavého kandidáta na herecké Oscary, přepsal podle své původní divadelní hry sám režisér Shanley. O tom, že do role jeptišky posedlé myšlenkou, že místní kněz zneužívá jednoho ze studentů církevní školy, obsadí právě Streepovou, byl Shanley přesvědčen od samého začátku.

"Ale mě tím zaskočil. Tu hru jsem viděla v New Yorku. Žena, která mou roli hrála, byla skvělá, takže jsem nechápala, proč neobsadí radši ji." Shanley však věděl, že adaptovat divadelní scénář znamená oprostit se od původní látky, co to jde, a doufal, že právě Streepová vnese do scénáře něco nového.

"Ukažte mi Boha"

"Předčila všechna má očekávání, Meryl má tolik podob, že jsem jen němě zíral a užíval si to," přiznal v rozhovoru režisér, který se na pařížské setkání dostavil i s představitelkou vedlejší ženské role, stále populárnější Amy Adamsovou.

Ta prozradila, že měla ze Streepové pořádný "vítr". "Když jsem šla na první čtené zkoušky, třásla se mi kolena. A to už se považuju za docela zkušenou osobu. Ale Meryl je nádherný člověk, však jste ji sami zažili. Přesně takhle bezprostřední a milá byla i na natáčení," rozplývala se Adamsová, známá z Kouzelné romance.
Přestože hlavním tématem Pochyb není víra jako taková, prostředí církevní školy, v němž se film odehrává, přivedlo řeč i na ni. Obzvláště novináři z katolické Itálie a Španělska byli ve svých dotazech úporní.

"V církvi nejsem, do kostela nechodím," odpovídala trpělivě Streepová. Když však padl dotaz, v jakého věří Boha, nedalo jí to a rozesmála se: "Popište mi, jak vypadá, a já vám řeknu, jestli ho znám," ukončila hovor s tím, že její ochota věřit v to, co píše Bible, skončila v momentě, kdy se dočetla, že první žena vznikla "z kusu muže".

"Hrozně mě to rozlítilo. Byla jsem malá, ale už tehdy jsem si říkala: Vždyť to je blábol! Pak jsem si začala všímat, jak často je za všechno zlo světa viněna žena - počínaje tím, že první kousla do jablka hříchu - a řekla jsem si, že pro tohle mě nikdo nezíská," rozohnila se herečka, která prohlašuje, že kdyby světu vládla žena, bylo by nám lépe.
Potom se řeč přesune k novému americkému prezidentovi Baracku Obamovi. Z jeho zvolení má radost, i když to není žena. "Doufám, že se v den inaugurace budu moci přijet podívat, bude to velký den." Na co se naopak nechystá vůbec, jsou její blížící se šedesátiny. "Na tom čísle nevidím nic mimořádného. Pro mě je totiž mimořádný každý den, drahoušku," uzemnila s úsměvem novináře, který jí jubileum připomněl.
Musela učit roli na záchodě


Herečka Meryl Streep má velkou rodinu. S manželem Donaldem J. Gummerem mají společně čtyři děti. Jenže právě početní příbuzní, se kterými žije, jí hodně ztrpčili poslední přípravy na roli v muzikálu Mamma Mia!
V něm hraje a zpívá hlavní roli, a právě nácvik hudebních výstupů musela provádět zavřená na toaletě, kam ji rodina vyháněla.
"Myslím, že jsem všechny ty písničky zpívala asi tak sedmdesát tisíckrát - začala jsem na záchodě, který byl jediným místem, kde mi moje rodina dovolila nacvičovat, pak jsem zpívala na cestě do studií Pinewood a Holland Parku, kde bydlíme. Ale nikdy mi ze zpívání těch písní nebylo zle, člověk je hned nadšený, když to začne!" popisovala Meryl po londýnské premiéře filmu v hotelu Mandarin Oriental.
Ale Streep, ačkoli vynikající herečka oceněná dvěma Oscary a poctěná dvanácti dalšími nominacemi, o svém talentu neustále pochybuje. Za největšího kritika pak považuje syna Henryho.
"Můj syn bude zděšený, ale myslím, že se mu to bude líbit, protože je sám hudebník a trochu ho to nakopne, ocení muzikálnost toho projektu," uvedla Meryl s tím, že se před synem stydí zpívat.
Ve snímku se vedle Streep objeví také Julie Walters, Colin Firth, Pierce Brosnan a Amanda Seyfried.

Nocovala v parku jako bezdomovec


Jedna z nejlepších hereček své generace, charismatická Meryl Streepová (59) se téměř po čtyřiceti letech přiznala, že ve dvaceti letech byla tak chudá, že musela při výletu do Londýna spát v parku pod stromem, protože neměla peníze na přespání v hotelu.
"Tehdy jsem ještě byla neznámá nicka, která chtěla vidět Londýn. Přiletěla jsem bez penny v kapse a sháněla nějakou práci. Nakonec jsem v jedné zaplivané hospodě umývala nádobí, ale vyšlo mi to akorát na nějaké jídlo," vzpomíná na doby dávno minulé herečka, která tak byla nucena nocovat na zemi v nejbližším parku.
"Hotel jsem si nemohla dovolit, tak jsem spala v Green parku pod stromem, kde jsem měla úžasný výhled na luxusní hotel Ritz. Tehdy jsem si umínila, že jednou budu tak slavná, že v něm budu nocovat, jak dlouho budu chtít," přiznala Streepová, které se její odvážné přání díky jejímu talentu a odhodlání bezezbytku v průběhu let vyplnilo.
 
 

Reklama