rozhovory

19. listopadu 2009 v 16:58 | b |  rozhovory


Plést mě Meryl Streepová nenaučila, říká o kolegyni Amy Adamsová


Ve filmu Pochyby, který má na kontě pět nominací na Oscara, sekunduje Meryl Streepové. A sekunduje jí tak dobře, že za to má spoustu cen. V exkluzivním rozhovoru pro MF DNES Amy Adamsová vypráví, jak se jí z Meryl klepala kolena a že by se kvůli ní naučila všechno. Kromě pletení.

Meryl Streep: Filmový průmysl diskriminuje starší ženy


Americká oscarová herečka Meryl Streep tvrdí, že ve filmovém průmyslu existuje věková diskriminace.

Pro britský denník Daily Mail sa vyjádřila, že bjehem své kariéry musela čelit této formě znevýhodnění. Podle ní však existuje v každé profesi.
Na konferenci k londýnské premiéře svého nového filmu Doubt pověděla: "Rozhlédněte se po místnosti. Je tu hodně mladých novinářek, vidíte ale ženy v mém věku? Ne". "Ale bojujeme s tím a zasahujeme proti diskriminaci," dodala.Streepová Mamma Mia! mi dělá radost, ale žiju aktuálními projekty

21. ledna 2009 v 14:07
Královna filmu Mamma Mia! Meryl Streepová uvedla v Paříži oscarového černého koně - snímek Pochyby. MF DNES exkluzivně přiznala, že si těžkou hlavu z neproměněné nominace na Zlatý glóbus nedělá. "Pro mě je podstatné, že jsem natočila film, který se líbí. Není všem dnům konec," smála se při setkání s evropskými novináři.

---------
více v článku

Výroky Meryl Streep

10. prosince 2008 v 15:32
"Od svých čtyř let jsem nosila brýle a v sedmé třídě jsem je začala nenávidět, nechtěla jsem si je nasadit. Moje matka málem jela do školy, aby mě společně s učitelkou přinutily vzít si je. Ale já jsem odmítala, chtěla jsem být hezká..."

"Každý z nás byl kdysi tříletým dítětem, které stojí uprostřed obývacího pokoje a všichni ho obdivují, jak je úžasné. Všichni jsme pak dospěli, ale jen ti, z kterých se stali herci, za tu exhibici uprostřed pokoje dostávají zaplaceno."

"Byla jsem podivné dítě. Ráda jsem si představovala, jak bych vypadala, kdybych byla stará. Vzala jsem třeba matčinu tužku na obočí a nakreslila si vrásky. Vidím to jako dnes, tu malou desetiletou holku, jak sedí schoulená v křesle s tím smutným, unaveným obličejem. Bylo opravdu zajímavé, že se mi líbilo něco takového dělat. Ale vzpomínám si, že jsem necítila smutek, já se jen vžívala do role."

"Vždycky jsem se vlastně cítila na čtyřicet, a když jsem do té čtyřicítky zestárla, najednou jsem měla pocit, jako když mi konečně padnou šaty. A už jsem nechtěla být ničím jiným než sama sebou."

"Chtěla jsem být pokladník, místopředseda nebo aspoň členka studentské rady, ale nic z toho se nepodařilo. No a pak jsem našla lahvičku s peroxidem vodíku, odbarvila se a... stala se královnou absolventského večírku."

"O navrhování kostýmů jsem kdysi psala diplomku a u každé role se zajímám o to, jak je definována tím, co má na sobě."

"Vždycky jsem byla těsně svázaná se svými blízkými. A vždycky jsem věděla, že chci najít toho pravého a založit rodinu. Nikdy jsem nechtěla žít sama."

"Důvěra a ochota přizpůsobit se - a když se schyluje k hádce, co nejdřív zavřít pusu. Není univerzální návod na to, jak vybudovat šťastnou rodinu, vždycky je to vrcholná diplomacie."

"Můj soukromý život je moje paleta a ta zůstane v ateliéru. Nikomu ji neukážu. Všechno, co opustí stěny našeho domu, je hotový obraz. A to musí stačit."

"Nemůžete být zhýčkaní, pokud si stále ještě sami žehlíte."

"Jsou dny, kdy mě lidé přeceňují. Ale není to dnes." (při přebírání ceny Emmy za seriál Andělé v Americe)

"Miluju natáčení komedií, ale lidé mi nedávají moc šancí, abych v nich hrála."

"Nesnáším kouření. Páchne to."Rozhovor s Meryl Streep o filmu Mamma Mia!


Jak jste se k roli Donny dostala?
Když jsem show Mamma Mia! viděla před sedmi roky v New Yorku, ohromně se mi líbila. A protože jsem se cítila, jako by mi někdo dal dárek, hned po zhlédnutí jsem napsala hercům pochvalný dopis. Dozvěděla se o něm producentka Jude Craymer, a když později hledala představitelku Donny, vzpomněla si na mě. Neváhala jsem ani vteřinu.

To byl jediný důvod, proč jste na její nabídku kývla?
Ne. Ten film jsem chtěla dělat, abych zahanbila svoje dvacetileté děti. Až uvidí moje taneční čísla, budou tak pokořeni, že se budou muset odstěhovat někam na Aljašku.

Ve filmu skvěle tančíte i zpíváte. Co bylo těžší?
Zpěv. Zpívala jsem všechny ty písničky snad tisíckrát, ale většinou na záchodě nebo ve skříni. To bylo jediná místa, kde mi rodina dovolila nacvičovat. Mé děti nechtěly můj zpěv vůbec slyšet. A já jsem se zpívat styděla, hlavně před synem Henrym.

Proč?
Je hudebník a bála jsem se jeho zděšení. Ale myslím, že až film uvidí, že ocení muzikálnost celého projektu.

Líbil se váš zpěv členům skupiny ABBA?
To doufám. Měli pro nás pochopení a hodně nám pomáhali. Pevně věřím, že jsou s výsledkem spokojeni.

Co bylo při natáčení nejnáročnější?
Šplhání po kozím chlívku. Když mi řekli, že tam budu muset vylézt, říkala jsem si, jak vysoké to asi bude. A byla to obrovská kolmá stěna. Vlastně jsem dělala "Spider-Mana" a ještě k tomu zpívala.

A ještě jezdila po zábradlí?
Ano sjíždět po něm a skákat do moře, zatímco jsem zpívala Dancing Queen, a vůbec tančit, to byla docela dřina. Ale taková, co vás ve skutečnosti baví. A navíc tanec prostě miluji.

Bylo filmování na řeckých ostrovech tak zalité sluncem, jak to na filmovém plátně vypadá?
Pro mě to bylo hotové peklo, protože slunce nesnáším a na pláže chodím nerada. A protože nenávidím opalování, museli na mě pokaždé nastříkat nějaký sprej, abych vypadala opáleně. Řecké ostrovy jsou ale nádherné.

Kde přesně se muzikál Mamma Mia! natáčel?
Na souostroví Sporady, konkrétně na ostrovech Skiathos a Skopelos. Točilo se ale i na pevnině a devět týdnů v ateliérech.

Jak to děláte, že vypadáte báječně nejen ve filmu?
Ničeho se neodříkám, také se však snažím nic nepřehánět. U nás doma jsou všichni posedlí váhou, ale já jsem se rozhodla pro opak. Na diety jsem se vykašlala dávno. A věk jsem přestala řešit už jako teenager.

Režisérka muzikálu Mamma mia!: Z Meryl jsem měla příšerný strach


Závěrečným filmem letošního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byla filmová verze muzikálu Mamma Mia! s Meryl Streepovou v hlavní roli. Režisérka divadelní i filmové podoby Phillida Lloydová poskytla v Karlových Varech Právu rozhovor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.