novinky

20. listopadu 2009 v 10:05 | b |  novinkyVe Varech houstne atmosféra a neustávají spekulace, která světová hvězda ozdobí závěrečný ceremoniál.
'
Z obav, že by došlo ke stejnému fiasku, jako v případě filmových hvězd, které slíbily svoji účast na MFF ve Varech, a pak nepřijely, tají organizátoři festivalu až do poslední možné chvilky, jaká světová celebrita přijede na zítřejší závěrečný ceremoniál.

Na hosty má Mezinárodní filmový festival smůlu jako málokdo. Naštěstí si to již organizační tým uvědomil a přestal se dopředu chvástat, kolik hvězd se na náš malý český festival strašně těší. Informace o jejich slibované návštěvě vypouští od dob, kdy ho trapně vypekl Sean Connery, velmi opatrně. Prakticky po jednom či dvou jménech.

Mezi novináři se ale už od okamžiku, kdy festival odstartoval, objevovaly nejrůznější spekulace koho si Bartoška drží v záloze jako eso. A my to víme.

Ve hře jsou dvě jména. George Clooney. "Tak to by byla fakt bomba", říkají na možnou účast největšího filmového fešáka současnosti shodně návštěvníci MFF.

Ale mnohem pravděpodobnější je účast slavné, krásné a oduševnělé Meryl Streep. Hraje v současném světovém filmovém trháku, kterým je adaptace muzikálu Mamma Mia! Právě ten bude uveden na závěrečném slavnostním večeru, poté, co budou uděleny hlavní festivalové ceny filmům, které usilují o Křišťálový glóbus v soutěži.

Ale i bez případné účasti fantastické Meryl Streep bude závěrečný film dostatečně skvělou tečkou za festivalem. Okouzlující muzikál už vidělo přes třicet milionů diváků. Na jeho švédskou premiéru se dokonce po více než dvaceti letech dala dohromady skupina ABBA. Ta by se taky ve Varech hodila, no ne?S velkým zklamáním Vám jako první oznamuji, že Meryl Streep nezískala třetího Oscara. Získala ho další jasná favoritka Kate Winslet.... po šesté nominaci na Oscara se konečně dočkala.

Tady Vám přináším zatím fotenku z oskaru 2009Meryl tam vypadá bombově!!!!!!!!
Meryl Streepová, 59 let (neboli těsně před životním jubileem). Dva Oscary, patnáct nominací, poslední Oscar před více než čtvrtstoletím. Na Zlatých glóbech byla letos pouze nominovaná, soutěží s dramatem J. P. Shanleye Pochyby, za které dostala i cenu od herecké akademie Screen Actors Guild Award (SAG). Málokdo si ovšem letos nevzpomene, že s bezmála šesti křížky na krku dokázala roztančit kina v letním hitu Mamma Mia!

Kate Winsletová, 34 let. Žádný Oscar, šest nominací, naposledy v roce 2006 (Jako malé děti). Na Zlatých glóbech ukořistila hned dvě sošky najednou: dostala je za Předčítače (ovšem v kategorii vedlejší ženská role) i za film svého manžela Sama Mendese Nouzový východ (ten ovšem v oscarovém boji vůbec neprorazil). Předčítač jí vynesl i zmíněnou hereckou cenu (SAG).
Kdybychom vycházeli ze statistik, má vítězství v kapse Streepová. Podíváme-li se totiž do historie, našlo by se deset ze čtrnácti ročníků, v níž hlavního ženského Oscara vyhrála právě vítězka SAG. Letos jsou však vítězky dvě a to, že producenti v případě Oscarů prohodili kategorie a Winsletovou tak postavili proti Streepové, zamotalo hlavu nejen bookmakerům či kritikům, ale i samotné akademii.
Meryl by se měla objevit jako guest star v některé z nadcházejících epizod. Tuto možnost jí údajně nabídl Alec Baldwin na předávání cen Screen Actors Guild. Kromě Meryl Streep by se měla objevit také Patti Lupone, uznávaná divadelní herečka.

Dále bylo oznámeno, kolik bude mít aktuální řada epizod. Bude jich 22 a ta poslední se bude vysílat 7. května.

Takže abych prozatím shrnula ceny Meryl Streep....

Víme, že do konce roku 2008 byla:
14-krát byla nominovaná na Oscara
11-krát za najlepší herečku a 3-krát za herečku ve vedlejší roli a 22-krát na Zlatý Glóbus
Zatím získala 2 Oscary a 6 Zlatých Glóbů
A také na konci roku 2008 zvítězila (za film Mamma Mia!) v National Movie Awards' 08

A co letos????
Letos je skoro na všechny ceny nominována se silnou konkurencí jako je Angelina Jolie nebo Kate Winslet.

Letos byla:
2-krát (Doubt a Mamma Mia!) nominována na Zlatý Glóbus, ale ani jeden nezískala
po 15. byla nominována za film Doubt na Oscara - vyhlášení proběhne 22.2.09
Získala prestižní cenu Actors Guild Award za film Doubt
A dále získala cenu Receives Donostia Award22.1.2009 se konala nominace na Oscara 2009!!! Jsem moc ráda, že Vám mohu oznámit úžasnou zprávu!!! Meryl Streep byla nominována za film Doubt. V kategorii o nejlepší herečku soutěží společně s dvojnásobnou vítězkou Zlatých Glóbů Kate Winslet.... doufám že královnou večera se tentokrát místo ní stane Meryl

Zlaté glóby 2009

Nejlepší herečka - drama


Kate Winslet (Nouzový východ) - Velmi dobrá herečka, ale přála jsem to Meryl :-(


Nejlepší film - komedie nebo muzikál


Vicky Cristina Barcelona - Bohužel vyhrál tento film :-( Mamma Mia! zůstala bez ocenění

Nejlepší herečka - komedie nebo muzikál


Sally Hawkins (Happy-Go-Lucky) - Bohužel tato herečka vyhrála, ač všichni víme, že to měla být právě Meryl :-(

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.